Port Gdańsk wspiera drużynę z Nowego Portu
Port Gdańsk inwestuje w infrastrukturę i intensywnie się rozwija. To kolejny krok największego polskiego portu, w kierunku podwyższenia standardów obsługi, zwiększenia konkurencyjności oraz dalszego umacniania swojej pozycji na Bałtyku. Mimo, że dziś portowy biznes ma międzynarodowy zasięg, to nadal serce portu bije w Gdańsku, w Nowym Porcie, co wynika bezpośrednio z jego położenia. Stąd decyzja Portu Gdańsk, by wspierać lokalne inicjatywy w szczególności te związane ze sportem i najmłodszymi.
– Nowy Port to piękna dzielnica, której czujemy się częścią. Chcemy być bliżej mieszkańców i wspierać ich inicjatywy. Zastanawialiśmy się jak możemy włączyć się w życie dzielnicy i wtedy dowiedzieliśmy się o Portowcu. Klub powstał dzięki mieszkańcom i dla mieszkańców, a wszystko za sprawą grupy pasjonatów, która poświęca mu cały swój wolny czas. Na tą chwilę skupiliśmy się na wsparciu zespołu trenerskiego, bo to na nich spoczywa największa odpowiedzialność. Zakupiliśmy także niezbędny sprzęt i stroje dla dzieci – mówi Anna Drozd – rzecznik prasowy Portu Gdańsk.
Portowiec Gdańsk to klub piłkarski z Nowego Portu z wieloletnią tradycją sięgającą 1957 roku. Obecnie prowadzone są tu treningi piłki nożnej dla dzieci z roczników 2010-2016. Twórcy klubu mówią o osobie, że to “Mały klub ciałem, ale wielki duchem.”
– Sport kształtuje charakter i wpływa na nasze zdrowie, tak potrzebne w tym trudnym czasie. Chcemy, aby ta pomoc była długofalowa, by klub mógł się rozwijać, a dzieci po zajęciach w szkole miały alternatywę spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Chcielibyśmy, aby ta inicjatywa była początkiem naszego wsparcia dla dzielnicy, w której bije serce portu – powiedział Piotr Bura – dyrektor marketingu i komunikacji w Porcie Gdańsk.
Obecnie w Portowcu trwa nabór na nowy sezon. Treningi skierowane są dla dzieci w wieku 4-10 lat zarówno dziewczynek jak i chłopców. Łącznie jest to około 60 dzieci. W przyszłości ta liczba ma się podwoić. Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu na stadionie przy Zespole Szkół Morskich w Nowym Porcie.
– W roku 2008 zacząłem myśleć o stworzeniu szkółki piłkarskiej i po namowach Darka Głosa w 2009 doszło do reaktywacji klubu Portowiec. Rozpoczęliśmy nabór dzieci do szkółki. Ich ilość przerosła nasze oczekiwania. Zaczęliśmy pracę z juniorami, jednocześnie stworzyliśmy zespół seniorów, który pod wodzą Darka z impetem awansował do wyższej ligi. Klub zaczął się rozwijać, a nasi juniorzy awansowali nawet do ligi wojewódzkiej i gdy wydawało się, że możemy dalej się rozwijać, brak sponsora i inne decyzje doprowadziły do kryzysu. Chcąc uniknąć upadku klubu, w którego reaktywację włożyliśmy wiele serca, zacząłem rozmawiać z osobami, które mogły by nas zastąpić i pokierować klubem. Chętnych nie było, ale na szczęście pojawił się Dawid Głodek i wspólnie zdecydowaliśmy, że odbudujemy dobrą markę Portowca. Potrzebowaliśmy tylko stabilnego partnera. Właściwie równolegle odezwał się do nas Port Gdańsk oferując współpracę – mówi Jacek Malko – twórca i trener Portowca.
– Cieszę się, że historia zatoczyła koło i jak przed laty Portowiec i Port Gdańsk znów stają się jedną rodziną. Wierzyłem i miałem nadzieję od początku gdy w 2009 roku wraz z kilkoma zapaleńcami reaktywowaliśmy klub po 40 latach. To niezwykle ważne nie tylko z aspektu sportowego, ale dla mnie jako przedstawiciela mieszkańców z aspektu społecznego. Sport jest jednym z najlepszych narzędzi, które integruje mieszkańców w każdym wieku. Daje zajęcie młodym, uczy współzawodnictwa, braterstwa i jest alternatywą, by czas spędzać z rówieśnikami na boisku. Cieszę się, że Port zauważył ten potencjał. Dzisiaj młodzież już trenuje z logiem Portu Gdańsk na strojach. Zarówno Portowiec jak i Port mają w herbie i logo kotwice. Wierzę, że będą one nierozerwalne i właśnie pisze się nowa wielka historia – komentuje Łukasz Hamadyk – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Nowy Port.
Kontakt dla mediów:
Anna Drozd
rzecznik prasowy Portu Gdańsk
+48 727 064 605
anna.drozd@portgdansk.pl